Opcje przeglądania
Cena
 • od
  do
Producenci

Środki na uspokojenie i stres - preparaty uspokajające dla psów

Psy, tak samo jak ludzie, są narażone na stresujące sytuacje. Długotrwały stres może być niebezpieczny, a zwierze poddane oddziaływaniu stresu jest pobudzone i lękliwe, co z kolei może doprowadzić do ryzykownych zachowań. Bez wątpienia można stwierdzić, że pies narażony na stres jest zwyczajnie nieszczęśliwy. Szczęście ukochanego pupila jest zawsze na pierwszym miejscu, dlatego w naszym sklepie oprócz zdrowych karm, oferujemy także preparaty uspokajające dla psów.

Środki na uspokojenie dla psa mają przemyślany i przetestowany skład, dzięki czemu zyskujesz pewność, że nie wpłyną na pogorszenie stanu Twojego pupila. Tabletki, pasty oraz krople uspokajające dla zwierząt składają się głównie z ziół (najczęściej: rumianek, kozłek lekarski, cannabis) oraz nasion i owoców oleistych.

Czytaj dalej na dole strony...

Stres u psa - przyczyny, objawy i zapobieganie

Wszystkie preparaty, które dostępne są w ofercie naszego sklepu, są całkowicie bezpieczne dla zwierząt i przygotowane specjalnie z myślą o nich. Możesz je zastosować w stresujących dla psa sytuacjach. Przyczynami wywołującymi stres u czworonoga mogą być:

 • nieprzyjemne lub bolesne zabiegi w gabinecie weterynaryjnym;
 • niechęć do jazdy samochodem lub innymi środkami komunikacji;
 • nadmierne przywiązanie do opiekuna prowadzące do lęku separacyjnego;
 • odgłosy burzy, strzały fajerwerków lub broni palnej;
 • kontakt z innymi psami;
 • naruszenie przestrzeni osobistej;
 • sprzeczne sygnały od opiekuna (brak zasad i stałości, np. w spacerów);
 • pojawienie się nowego członka rodziny;
 • wizyta gości lub nowe meble;
 • zmiana otoczenia, zwłaszcza przeprowadzka;
 • nieznane miejsca, wyjazd na wakacje.

Środki uspokajające dla psa są bardzo pomocne w przypadku powyższych, trudnych sytuacji. Jeśli są to sytuacje przejściowe, jak najbardziej możesz wspomagać walkę ze stresem u Twojego pupila za pomocą preparatów uspakajających. Czasem jednak problem jest bardziej złożony (np. przypadku wystąpienia lęku separacyjnego). Wówczas samo stosowanie samych środków obniżających poziom stresu może nie być wystarczające. Z tego powodu bardzo ważne są wszelkiego rodzaju warsztaty behawioralne.

Najlepszy lek uspokajający dla psa

Oprócz działania, dobry środek uspokajający dla psa, powinien być opracowany na bazie naturalnych składników. Naturalne składniki są bardzo bezpieczne dla psiego organizmu i mogą być stosowane bez obaw o pogorszenie stanu zwierzęcia.
Naturalne substancje to m.in. kocimiętka, chmiel, waleriana. Poprawiają nastrój, działają relaksacyjne oraz obniżają stany lękowe. Właśnie takie składniki mogą zawierać w sobie obroże uspokajające, które dzięki temu będą działać długo i stosunkowo szybko dadzą pożądany efekt.

W trosce o łatwość podawania substancji uspokajających, preparaty występują w różnej postaci: tabletek, kropli, past, proszków. Dzięki temu znajdziesz bezproblemowy sposób na podanie psu środka uspokajającego.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Opinie o Psokoty.pl na Opineo.pl
Sklep internetowy Shoper.pl