Producenci

Naturalne i zdrowe przysmaki oraz smakołyki dla psów

 • Przysmaki dla psów zalicza się do karm uzupełniających, które zgodnie z zalecaniami na opakowaniu mogą być bezpiecznie podawane czworonogom.
 • Psie przekąski z powodzeniem można wykorzystywać do nauki lub do wzmacniania relacji między zwierzęciem a człowiekiem.
 • Często spotykane są tak zwane smakołyki funkcyjne, które skomponowane są tak, aby pozytywnie wpływać na zdrowie psów (np. przysmaki stomatologiczne, na stawy itd.)

Czytaj dalej na dole strony...

PRZYSMAKI DLA PSÓW

Wielu opiekunów z chęcią dokarmia swoje zwierzęta przysmakami. Często robimy to wyłącznie po to by sprawić psu radość, czasami próbując nauczyć pupila jakiejś komendy lub zwyczajnie nagradzamy go za dobre zachowanie. Bez wątpienia każdy pies kocha dostawać przysmaki! Jednak czy jest to dla niego zdrowe?

Czy przysmaki dla psa są zdrowe?

To wszystko zależy od tego co traktujemy jako przysmak. zdarza się, że opiekunowie nagradzają swoje zwierzaki pokarmami dla ludzi, np. słodyczami, resztkami ze stołu itd. Niestety nie jest to dobre rozwiązanie dla zdrowia psa.
Wysokokaloryczne produkty, zawierające duże ilości tłuszczu mogą być szkodliwe dla czworonoga. Niektóre "ludzkie" smakołyki mogą powodować biegunki, wymioty, a nawet choroby wątroby i trzustki.

Szczególnie niebezpieczne produkty dla psa to:

 • czekolada,
 • rodzynki,
 • szczypiorek,
 • ksylitol,
 • orzechy makadamia
 • awokado.
 • winogrona,
 • cebula,
 • czosnek.

Powyższych produktów bezwzględnie nie powinno się stosować w diecie psa. Zatem jakie przekąski będą odpowiednie?

Zdrowe przysmaki dla psa - jakie wybrać?

Liczy się to co jest w środku! Najważniejszy przy wyborze przysmaków dla psów jest skład.

Ważna jest kolejność składników wymienionych na etykiecie. Składnik, którego najwięcej jest zawarte w danym produkcie musi znajdować się na pierwszym miejscu składu. Kolejne składniki uszeregowane są malejąco. Najzdrowszym smakołykiem dla Twojego psa będzie taki, w którego składzie na pierwszym miejscu będzie znajdować się mięso.

W przysmakach zdecydowanie unikaj: wypełniaczy, konserwantów, cukru, glutenu oraz sztucznych barwników.

Naturalne przysmaki dla psów

To zdecydowanie najzdrowsza forma przysmaków. Naturalne przysmaki to gwarancja zdrowego składu wolnego od sztucznych składników. Dodatkowo zawierają one duże ilości składników odżywczych, które są najłatwiej przyswajalne przez organizm mięsożerców. Dzięki małej obróbce termicznej smakołyki te mają dosyć mocny aromat i smak. Do naturalnych smaczków zalicza się m.in.: suszone mięso, poroża, gryzaki ze skóry zwierzęcej, żwacze, suszone uszy lub inne części i narządy.

Przysmaki dla psów 100% naturalne - idealny skład:

Chico
Gryzak z poroża jelenia

 

Paka Zwierzaka
Stripsy z gęsi, królika i sarny

 

Paka Zwierzaka
Chunkies z wołowiny,
baraniny lub kaczki

     
100% naturalne poroże    100% mięsa mięśniowego   100% mięsa mięśniowego
         

Paka Zwierzaka
Baton z dorsza lub z wołowiny (z dodatkiem kaczki z jabłkiem)

 

Paka Zwierzaka
Kość z dodatkiem kozy, strusia lub żwacza

 

Paka Zwierzaka
Ciasteczka dla psów (dzik z gruszką, zając z burakiem lub jeleń z marchewką)

https://psokoty.pl/userdata/public/gfx/3442/sklep-zoologiczny-psokoty-paka-zwierzaka-baton-dorsz-100-procent-28g-przysmak-dla-psow.jpg  
 
   
Skóra z dorsza 100% lub
94,5% skóra wołowa, 4% kaczka i 1,5% jabłko.
  Skóra wołowa 95%, koza 3% (lub struś 3% lub żwacz wołowy 3%), penis wołowy 2%.   

45-56% mięsa + dodatki SUPERFOOD

Powyższe przysmaki to przykłady o doskonałym składzie. Jednak nie tylko one zasługują na uwagę. Jeśli chcesz mieć pewność, że wybierasz dla swojego pupila zdrowe przysmaki o dobrym składzie, wybieraj wśród poniższych grup.

Zdrowe przysmaki dla psa - najlepsze przekąski:

Funkcyjne przysmaki dla psów

Nagradzając pupila przysmakiem możemy połączyć przyjemne z pożytecznym. Istnieje wiele smaczków, które oprócz walorów smakowych zawierają odpowiednio skomponowane składy by pozytywnie wpływały na zdrowie. Do najpopularniejszych należą:

Ile przysmaków może zjeść pies? Czy pies nie przytyje od smakołyków?

Najczęściej na opakowaniu każdego produktu znajdują się zalecenia dotyczące karmienia (podana jest zalecana dawka). Jest to najczęściej dobra wskazówka, jednak każdy organizm jest inny i należy oczywiście obserwować jak zwierzę reaguje na podawane smaczki. Przyjmuje się, że przysmaki dla psów nie powinny przekraczać 10-15% dziennych posiłków pupila. Co więcej, zaleca się stopniowe wdrażanie przysmaków do diety czworonoga - łatwiej wówczas kontrolować reakcję organizmu na nowe pożywienie.

Przybranie na wadze może nastąpić, gdy nie zachowamy umiaru w nagradzaniu psa smaczkami lub gdy nie będziemy trzymać się zaleceń podanych przez producenta. Największe ryzyko tycia występuje w przypadku smaczków słabej jakości, w których składzie główną składową jest tłuszcz. Jeśli zachowasz umiar w częstowaniu pupila smaczkami oraz wybierzesz te wysokiej jakości to ryzyko wzrostu wagi lub innych negatywnych konsekwencji jest minimalne.

 

Przysmaki dla psów to bardzo dobra propozycja do wzmacniania więzi z pupilem lub motywacja do ćwiczeń treningowych. Pamiętaj o tym, żeby dostosować skład podawanych przekąsek do potrzeb zwierzęcia i traktować je jako nagrodę, a nie zamiennik posiłku. Jeśli tylko dobierzesz zdrowe smaczki z wartościowym składem to z pewnością zadowolisz swojego czworonożnego przyjaciela!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Opinie o Psokoty.pl na Opineo.pl
Sklep internetowy Shoper.pl