Producenci
PROMOCJA!
Pan Mięsko (wołowina z koziną) 3kg/9kg M + GRATIS - sucha karma dla psów
Pan Mięsko (wołowina z koziną) 3kg/9kg M + GRATIS - sucha karma dla psów

52,90 zł

Cena regularna: 59,40 zł

Najniższa cena: 59,40 zł
Alpha Spirit noga szynkowa - przysmak dla psów
Alpha Spirit noga szynkowa - przysmak dla psów

4,70 zł

Cena regularna: 5,60 zł

Najniższa cena: 5,60 zł
Wiejska Zagroda (indyk z jabłkiem) średnie i duże rasy  2kg/9kg - karma sucha dla szczeniąt + GRATIS
Wiejska Zagroda (indyk z jabłkiem) średnie i duże rasy 2kg/9kg - karma sucha dla szczeniąt + GRATIS

197,00 zł

Cena regularna: 224,90 zł

Najniższa cena: 224,90 zł

Witamy i suplementy dla psów

Zbilansowana dieta oraz odpowiednia ilość ruchu to podstawy zdrowego życia każdego psa. Dobrej jakości gotowe karmy suche oraz mokre dostarczają wszystkich niezbędnych substancji odżywczych, jednak w niektórych przypadkach to za mało. Zapotrzebowanie psa na witaminy i minerały może być wyższe, jeśli podstawą diety zwierzęcia są karmy słabej jakości lub w przypadku chorób. Suplementacja witamin może być także konieczna w trakcie oraz po ciąży pupila, u psów starszych, a także w przypadku szczeniąt. Przebyte operacje również zaliczają się do powodów by zadbać o dodatkową suplementację witamin i minerałów, niezbędnych w okresie rekonwalescencji czworonoga. Należy także wiedzieć, że jeśli zwierzę karmione jest zgodnie z zasadami BARF, wówczas podawanie witamin jest koniecznością.

Czytaj dalej na dole strony...

WITAMINY, SUPLEMENTY, ZDROWIE

Witaminy dla psa - jakie są ważne?

Najważniejsze witaminy dla psa dostarczane są wraz z dobrze zbilansowaną karmą. Jednak w przypadku, gdy zwierzę potrzebuje dodatkowej suplementacji, odpowiedź na pytanie "jakie witaminy są najważniejsze?", nie jest taka prosta. Bowiem wszystko zależy od indywidualnego przypadku. Ważne jest, aby obserwować swojego pupila lub nawet poradzić się lekarza weterynarii, a w razie konieczności wykonać odpowiednie badania. Jeśli Twój pies potrzebuje wzmocnienia układu odporności, poprawy przemiany materii, wzroku lub zdrowia skóry - zalecana jest witamina A. W przypadku wsparcia prawidłowego rozwoju kości, pies potrzebuje wapnia, którego wchłanianie ułatwia witamina D. Pomocną w krzepnięciu krwi jest witamina K. Z pomocą witaminy B1 wzmocnisz układ nerwowy czworonoga, natomiast witamina B2 ułatwi metabolizm tłuszczów i białka. W celu uzupełnienia diety suk po cieczce użyj witaminy B6. W trosce o zadbaną sierść i skórę pomaga natomiast witamina H.

Podsumowując, najważniejszymi witaminami dla psów są:

  • Witamina A, B oraz H — na lśniącą sierść i zdrową skórę;
  • Glukozamina, magnez i wapń — suplementy dla psów na mocne kości i zdrowe stawy;
  • Witaminy D i K — składniki budulcowe kości niezbędne dla dorastających psów;
  • Witaminy C i E — dla psów w podeszłym wieku.

Zdrowie psa - czy każdy pies potrzebuje witamin i minerałów?

Witaminy dla psa polepszają kondycję zdrowotną, samopoczucie i witalność, a zatem są potrzebne każdemu czworonogowi. Odpowiednia ilość witamin i minerałów powinna być dostarczana psu w codziennej diecie. Jednak istnieje kilka przypadków (wspomnianych w pierwszym akapicie), podczas których psy wymagają większej suplementacji. Z tego powodu, należy kontrolować zdrowie pupila i reagować na pojawiające się symptomy niedoboru. O dodatkowej suplementacji zawsze należy pomyśleć w przypadku szczeniąt, suk szczennych oraz po porodzie, starszych psów, psów po chorobie lub w jej trakcie, jeśli znacznie pogarsza się wygląd skóry i sierści psa, a także w innych przypadkach, które sygnalizują pogorszenie zdrowia. Pomimo, że suplementy najczęściej występujące jako karma uzupełniająca, nie są lekami - koniecznie skonsultuj ich użycie ze specjalistą. Lekarz weterynarii najlepiej oceni potrzeby psa oraz uwzględni inne czynniki, takie jak zażywane leki lub naturalne predyspozycje zwierzęcia.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Opinie o Psokoty.pl na Opineo.pl
Sklep internetowy Shoper.pl