Cena
-
od
do
Środki na pchły i kleszcze dla psów
Twój pies ma pchły, złapał kleszcza albo ma robaki? To dział dla Ciebie i Twojego psa. Walka z pasożytami u psów często bywa nierówna, zwłaszcza jeśli nasz pupil często biega samopas, ma kontakt z gryzoniami, bezdomnymi psami lub innymi nosicielami pasożytów. To samo dotyczy pcheł. Jak pozbyć się pasożytów? Poniżej prezentujemy skuteczne środki przeciwko pchłom, przeciwko kleszczom, na odrobaczenie i wiele innych niezbędnych produktów na pomoc psiakom i ich właścicielom. Sprawdź naszą ofertę preparatów na odrobaczanie psów.
Czytaj dalej na dole strony...
25,70 zł
28,20 zł
28,90 zł
26,70 zł
43,90 zł
35,50 zł
19,10 zł
25,90 zł
Kiedy kleszcze atakują?
W naszym klimacie przyjmuje się, że żerowanie kleszczy rozpoczyna się dopiero wiosną (na przełomie marca i kwietnia). Niestety jest to mylne założenie, ponieważ kleszcze stają się aktywne w okresie, gdy temperatura utrzymuje się powyżej 5°C. Takie sytuacje zdarzają się również zimą (w styczniu lub w lutym), dlatego jako wyznacznik nie powinniśmy przyjmować pory roku. Nie inaczej jest w przypadku późnej jesieni, kiedy wydaje się nam, że kleszcze zapadają w sen zimowy. Będą one nieaktywne dopiero, gdy temperatura na stałe spadnie poniżej 5°C i będzie utrzymywać się poniżej 0°C.
Wraz z ocieplającym się klimatem, wydłuża się okres aktywności kleszczy. Nasi czworonożni przyjaciele (i my również) są narażeni na niebezpieczeństwo związane z żerowaniem kleszczy przez zdecydowaną większość dni w roku.
Preparaty antykleszczowe - jak chronić psa przed kleszczami?
Kleszcze stanowią duże zagrożenie zdrowotne zarówno dla ludzi jak i zwierząt. Przenoszą wiele śmiertelnie niebezpiecznych chorób takich jak borelioza, kleszczowe zapalenie mózgu itd. Na szczęście istnieje kilka skutecznych sposobów ochrony zwierząt atakiem kleszczy. Jednym z nich jest stosowanie preparatów na kleszcze, które powinno być obowiązkiem każdego odpowiedzialnego opiekuna psa.
Obroże owadobójcze przeciwkleszczowe dla psów
Obroża insektobójcza to proste rozwiązanie, które można stosować u każdego psa powyżej 12 tygodnia życia. Jest łatwa w użyciu (wystarczy zapiąć), wodoodporna, chroni nie tylko przed kleszczami, ale również przed pchłami. Ogromną zaletą obroży antykleszczowych jest fakt, że ochrona działa także na kleszcze, które nie zdążyły jeszcze wgryźć się w skórę zwierzęcia. Niewątpliwym plusem jest dodatkowo długi okres działania. Najlepsze obroże na kleszcze, takie jak Foresto, działają aż 8 miesięcy. Oznacza to, że starczają na cały okres wzmożonego żerowania kleszczy. Raz użyta obroża ochronna nie wymaga użycia innych środków od wiosny aż do zimy.
Krople antykleszczowe do aplikacji na skórę psa
Krople na kleszcze dla psów to wygodny sposób na walkę z groźnymi pasożytami. Idealne rozwiązanie dla zwierząt, które nie lubią nosić obroży (nie są do tego przyzwyczajone), w przypadku, gdy zwierzę potrafi samodzielnie zdjąć sobie obrożę lub wówczas, gdy czworonóg niechętnie połyka tabletki. Sama aplikacja kropli nie jest trudna, można ją wykonać samodzielnie, nanosząc krople na skórę karku psa. Podczas stosowania tej metody ochrony przed pasożytniczymi pajęczakami należy jednak pamiętać o regularności. Okres działania kropli przeciwko kleszczom to zazwyczaj 4 tygodnie. Po tym czasie zalecana jest kolejna aplikacja preparatu. Dobrą praktyką jest zakup od razu kompletu kropli i zaznaczenie w kalendarzu terminów, kiedy należy podać kolejne dawki. Takie rozwiązanie proponuje Bayer w produkcie Advantix - jedno opakowanie zawiera 4 pipety z preparatem, które należy zastosować pojedynczo w odstępie miesiąca między każdym podaniem. Dodatkowo w opakowaniu dołączone są naklejki, za pomocą których można wygodnie oznaczyć w kalendarzu, przypomnienie o ponowieniu aplikacji. Znacznie ułatwia to zachowanie ciągłości w ochronie zwierzęcia przed kleszczami.
Preparaty pomocnicze w zwalczaniu kleszczy u psa
Oprócz obroży oraz kropel, które są najlepszym zabezpieczeniem psa przed kleszczami, dostępne są także preparaty, które dodatkowo wzmagają ochronę. Dobrym działaniem antykleszczowym wyróżniają się także spraye na kleszcze. Najczęściej służą do spryskania zwierzęcia, dzięki czemu eliminowane są kleszcze, które zdążyły ugryźć bądź żerują w sierści. Zalecamy czytanie etykiety preparatu przed użyciem, ponieważ niektóre spraye służą wyłącznie do oprysku legowisk lub innych miejsc, które chcemy chronić przed pasożytami.
Innym rozwiązaniem dopełniającym ochronę są także szampony na pchły i kleszcze. Sposób użycia jest dokładnie taki sam jak zwykłego szamponu. Różnica polega na tym, że szampon antykleszczowy oprócz właściwości myjących, zapewnia także ochronę przed pasożytami. Jest naturalnie bezpieczny dzięki odpowiednio dobranym składnikom.
Najlepsze środki na kleszcze dla psa
Podsumowując powyższe propozycje, naszym faworytem są zdecydowanie środki o najdłuższym czasie ochrony, które oferuje firma Bayer. Zarówno obroża Foresto jak i zestaw kropel Advantix są środkami, które skutecznie ochronią Twojego pupila. Dodatkowo są łatwe w użyciu, starczają na bardzo długo i są bezpieczne dla każdego psa.
Kiedy można podać szczeniakowi preparat na kleszcze?
Ochrona antykleszczowa szczeniąt działa dokładnie tak samo jak w przypadku dorosłych psów - dawka powinna być dostosowana do masy ciała czworonoga. Należy jednak pamiętać o tym, że szczeniętom można podawać preparaty na kleszcze dopiero od 8-12 tygodnia życia. Dokładny wiek podany jest na ulotce lub opakowaniu danego środka.