Blog
Sklep psokoty.pl zaprasza na bloga o psach i kotach, na którym znajdziesz psie i kocie porady, a także rady dla właścicieli zwierząt. Sprawdź nasze aktualne wpisy!

Najlepsze środki antykleszczowe

0
Najlepsze środki antykleszczowe

Najlepsze środki antykleszczowe

Najczęściej kryją się w trawie i niskich zaroślach. Wisząc na liściach oczekują na przyjście potencjalnego żywiciela. Nasze psy i koty buszujące po trawnikach przed blokiem, w parkach, czy lesie są dla nich doskonałym celem. A kleszcze są naprawdę niebezpieczne dla ludzi i zwierząt. Choroby, które przenoszą, mogą doprowadzić do ciężkich powikłań, a nawet śmierci. Najbardziej niebezpieczne są: borelioza i babeszjoza.

Borelioza

Borelioza ma bardzo długi okres inkubacji - od 2 do 5 miesięcy. Jej objawami są: apatia, gorączka, brak apetytu, brak chęci do zabawy, obrzęk stawów, kulawizna i kłopoty z poruszaniem. Nieleczone mogą doprowadzić do niepełnosprawności, zapalenia wątroby, opon mózgowych lub mięśnia sercowego, zmian skórnych, niedowładu kończyn.

Babeszjoza

Babeszjoza jest chorobą o ostrym przebiegu i często kończy się śmiercią. Jej objawami są: żółty kolor białek oczu, bladość śluzówek, gorączka, osłabienie, brak apetytu, niechęć do zabawy, mocz zabarwiony krwią, powiększona śledziona, anemia. Im później zostanie zdiagnozowana i leczona, tym większe spustoszenie sieje w organizmie. Babeszjoza może prowadzić do: niewydolności nerek, zaburzeń neurologicznych, uszkodzenia wątroby, zaburzenia oddychania, zapalenia mięśnia sercowego, zapalenia trzustki, a nawet do śmierci.

Powinniśmy więc jak najlepiej chronić nasze zwierzaki przed kleszczami. Na rynku dostępnych jest wiele środków zabezpieczających przed nimi. Obroże nasączone substancją kleszczobójczą, krople do zakrapiania na kark (spot-one), spray do spryskiwania sierści oraz tabletki. Niestety, żaden z nich nie daje 100% ochrony, dlatego tam, gdzie kleszczy jest dużo, warto sięgnąć po więcej niż jedno zabezpieczenie. Pamiętajcie jednak, że to wszystko są środki chemiczne, dlatego jeśli chcecie zastosować dwa preparaty jednocześnie, zapytajcie weterynarza czy nie ma dla Waszego pupila żadnych przeciwskazań.

Zabezpieczenie to nie wszystko. Po każdym powrocie ze spaceru obejrzyjcie skórę zwierzaka, szczególnie w okolicach brzucha, uszu, ogona i pachwin. Jeżeli znajdziecie kleszcza w skórze, jak najszybciej usuńcie go - pęsetą bądź innym przeznaczonym do tego urządzeniem. Jeśli boicie się, że zrobicie to nieprawidłowo, zwróćcie się o pomoc do weterynarza.

Obroża przeciw kleszczom

Jeśli chcecie sprezentować swojemu zwierzakowi ochronna obrożę, polecamy Wam:

Jeśli wolicie krople lub spray, rekomendujemy:

A jeśli chcecie wyposażyć się w narzędzie do własnoręcznego usuwania kleszczy, przydadzą się Wam:

[product id="1076, 1077, 1078, 1771, 1204, 1794, 1795, 1796, 1797, 1813, 1814, 809, 810, 811, 812, 813, 909, 910, 911, 912, 913, 907, 908, 905"]

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Opinie o Psokoty.pl na Opineo.pl
Sklep internetowy Shoper.pl