Blog
Sklep psokoty.pl zaprasza na bloga o psach i kotach, na którym znajdziesz psie i kocie porady, a także rady dla właścicieli zwierząt. Sprawdź nasze aktualne wpisy!
Psy i koty a koronawirus 0
Psy i koty a koronawirus

Psy i koty a koronawirus

Naszych czworonożnych przyjaciół kochamy nad życie. Teraz jednak, gdy o higienę i bezpieczeństwo musimy dbać ze zdwojonym wysiłkiem, zadajemy sobie pytania. Czy nasze zwierzaki są bezpieczne? Czy my jesteśmy bezpieczni w kontaktach z nimi? W końcu na spacerach robią różne rzeczy.

Zarówno Światowa Organizacja Zdrowia, jak i Światowe Stowarzyszenie Weterynarii Małych Zwierząt twierdzą, iż nie ma dowodów na to, że koronawirus COVI-19 przełamuje barierę gatunkową. Co to oznacza? Tyle, że bezpiecznie możemy przytulać nasze zwierzaki, bo ani one nie mogą zarazić nas, ani my ich. Zdecydowanie jednak należy wobec nich przestrzegać tych samych zasad higieny, jakie stosujemy wobec siebie. Wychodzące psy i koty mogą na sierści i łapach przynieść do domu niepożądanych gości. Dlatego, żeby ograniczyć to zagrożenie, nie lepiej nie wypuszczajmy ich samopas, nie pozwólmy ich nikomu dotykać, głaskać, a tym bardziej przytulać.

Unikajmy dużych skupisk ludzi, a także towarzystwa innych zwierząt. Po powrocie ze spaceru oczyśćmy łapki i przetrzyjmy sierść nawilżonymi chusteczkami bakterio- i wirusobójczymi, a sami umyjmy ręce. Osoby z objawami choroby nie powinny wyprowadzać swoich pupili na spacer czy jeździć z nim do weterynarza. W takiej sytuacji najlepiej zadbać o dokładną kąpiel i zapewnienie opieki zastępczej. I najważniejsze! Ponieważ nie ma możliwości, byśmy mogli nawzajem się zarazić, przyłączamy się do apelu wielu organizacji i weterynarzy i prosimy o rozwagę i niewpadanie w panikę. Nie ma najmniejszego powodu, by w obecnej sytuacji pozbywać się zwierząt i unikać z nimi kontaktu. To trudny czas i potrzebujemy siebie nawzajem. Jak prawdziwi przyjaciele.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Opinie o Psokoty.pl na Opineo.pl
Sklep internetowy Shoper.pl