Blog
Sklep psokoty.pl zaprasza na bloga o psach i kotach, na którym znajdziesz psie i kocie porady, a także rady dla właścicieli zwierząt. Sprawdź nasze aktualne wpisy!

Walka z pasożytami u psa i kota - preparaty, tabletki i przydatne akcesoria

0
Walka z pasożytami u psa i kota - preparaty, tabletki i przydatne akcesoria

Nawet najbardziej wypielęgnowane zwierzęta mogą złapać pchły lub kleszcze. Bez odpowiedniej profilaktyki koty i psy są narażone na różnego rodzaju pasożyty, a te potrafią uprzykrzyć życie czworonoga. Chociaż największe zagrożenie stanowią w sezonie wiosenno-letnim, tak naprawdę Twój pupil może zostać przez nie zaatakowany także zimą lub jesienią. Dlatego warto zapewnić mu odpowiednie zabezpieczenie na cały rok. Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się, jakie preparaty i akcesoria mogą pomóc w walce z kleszczami, pchłami oraz innymi robakami!

Tabletki i pasty odrobaczające

Pasożyty dzielą się na zewnętrzne oraz wewnętrzne. Te drugie to przede wszystkim nicienie, tasiemce, glisty czy tęgoryjce. W porównaniu z kleszczami i pchłami ukrywającym się w sierści zwierzaka są one właściwie niezauważalne. O ich obecności u psa i kota mogą świadczyć m.in. apatia, biegunka, wymioty czy niechęć do jedzenia. W sytuacji, gdy podejrzewasz, że Twój pupil zaraził się wewnętrznymi intruzami, warto udać się do weterynarza, który przeprowadzi badanie i wprowadzi odpowiednie leczenie.

Jednym ze sposobów na pasożyty wewnętrzne u zwierząt są tabletki odrobaczające. Podaje się je doustnie z pokarmem lub bez. Ważne, by ich dawkowanie przeprowadzać zgodnie z zaleceniami producenta bądź weterynarza. Należy również pamiętać o dobraniu tabletek odpowiednio do wieku, wagi oraz wielkości psa czy kota. Innym preparatem na robaki jest pasta, którą warto zastosować w przypadku, gdy czworonóg niechętnie przyjmuje kapsułki. Tego typu preparat podaje się bezpośrednio do jamy ustnej, ale można wymieszać go także z karmą.

Krople i spraye na pasożyty

W walce z kleszczami oraz pchłami warto zastosować środki, które aplikuje się na skórę zwierzaka. W tym celu pomocne okazać się mogą spraye, np. marki Eurowet. Stanowią doskonałą barierę ochronną przed inwazją pasożytów, a do tego są proste w podaniu. Wystarczy równomiernie spryskać sierść kota lub psa, a następnie dokładnie wmasować w skórę. Kolejnym preparatem zabezpieczającym czworonogi przed kleszczami i pchłami są krople, np. od producenta Fiprex. Stosuje się je bezpośrednio na skórę psa bądź kota. Podobnie jak spraye chronią pupila przed pasożytami, jednak nie zapobiegają ich przyczepieniu się, lecz eliminują osobniki, które zdążyły już wgryźć się w skórę zwierzaka. W kontakcie z kroplami szkodniki niemal natychmiast umierają.

Akcesoria chroniące przed pasożytami

Opiekunowie czworonogów mogą zdecydować się nie tylko na preparaty, ale również akcesoria, które mają podobne zadanie. By zabezpieczyć psa lub kota przed pasożytami, dobrym pomysłem okaże się specjalna obroża, np. od Foresto bądź Dr Seidel Sabunol. Działa ona odstraszająco na kleszcze oraz pchły praktycznie od razu po założeniu, a do tego zapewnia wygodę. Pozostałe akcesoria to kleszczołapka, którą można samodzielnie usunąć kleszcza ze skóry zwierzaka. Natomiast jeśli chcesz dodatkowo zabezpieczyć swojego czworonoga przed atakiem pasożytów, dobrym pomysłem będzie zastosowanie ochronnego szamponu z geraniolem - nie tylko odstrasza owady, ale również oczyszcza skórę i pozostawia gładką oraz lśniącą sierść.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Opinie o Psokoty.pl na Opineo.pl
Sklep internetowy Shoper.pl