Producenci

Bezzbożowe karmy dla psa

Wiele psów ma problemy z trawieniem zbóż. Jest to związane z ich naturalnymi potrzebami, które opierają się głównie na spożywaniu mięsa. Co więcej, zbyt duże ilości zbóż w diecie mogą doprowadzić nie tylko do problemów trawiennych, ale nawet do wystąpienia alergii pokarmowych.

Czytaj dalej na dole strony...

Czy psy potrzebują zbóż?

Potomkowie wilków potrzebują przede wszystkim białek, z których czerpią energię i które służą odnowie komórek. Najważniejszym źródłem białka dla psa jest mięso. Oprócz tego, każdy pies potrzebuje także wody, węglowodanów, tłuszczy, minerałów i witamin dla zdrowego i długiego życia.

Węglowodany w posiłkach psa mogą być uzyskane z różnych składników – ziemniaków, ryżu lub zbóż, takich jak pszenica, owies, kukurydza, jęczmień, proso lub orkisz. Prawidłowo przetworzone zboża MOGĄ BYĆ cennym źródłem węglowodanów dla psa, jednak zbyt duża ilość ziarna może być ciężkostrawna dla psa. Zboża mogą również u niektórych psów wywoływać alergie. W takich przypadkach lepiej zastąpić zboża innym źródłem węglowodanów.

Czy karma bezzbożowa jest zdrowsza?

Z pewnością dla czworonogów, które zmagają się z problemami żołądkowo-jelitowymi lub alergią pokarmową, żywienie bezzbożowe będzie idealnym rozwiązaniem. Należy jednak pamiętać, że dieta psa powinna zawierać wszystkie niezbędne składniki odżywcze. Warunkiem zdrowego menu dla psa jest uwzględnienie jego indywidualnych potrzeb żywieniowych.

Żywność bez zboża jest zazwyczaj bardzo dobrze tolerowana. Wynika to z faktu, że przewód jelitowy psów jest dość krótki. Utrudnia to psom trawienie zbóż.

Dlaczego pies powinien zrezygnować ze zbóż?

Dieta całkowicie bez zboża jest szczególnie polecana dla psów z wrażliwym żołądkiem, które często mają problemy trawienne, biegunkę lub zaparcia. Zwierzętom o zwiększonym potencjale alergicznym również doradza się stosowanie bezzbożowych karmy dla psów. Niektóre składniki zbożowe, takie jak pszenica lub kukurydza, mogą powodować reakcje alergiczne skóry u wrażliwych psów, którym towarzyszy silny świąd.

Jeśli Twój pies ma takie objawy jak biegunka lub świąd, przejście na karmę dla psów bez zboża może być rozwiązaniem jego problemów zdrowotnych.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Opinie o Psokoty.pl na Opineo.pl
Sklep internetowy Shoper.pl