Producenci

Karmy dla psów bez glutenu

Gluten to mieszanina białek roślinnych (glutenin i gliadyn), która występuje w ziarnach pszenicy, jęczmieniu, życie. Glutenem mogą być zanieczyszczone także inne zboża (np. owies).

Nietolerancja glutenu u psów

Przypadłość ta występuje u czworonogów dość rzadko, jednak potrafi przysporzyć kłopotów zdrowotnych. Nadwrażliwość na gluten u psów prowadzi do rozwoju stanu zapalnego jelita cienkiego, niszczenia kosmków jelitowych oraz do zaburzeń wchłaniania i trawienia. W konsekwencji cały organizm cierpi z powodu niedoborów pokarmowych, które odbijają się zarówno na wyglądzie, jak i samopoczuciu zwierzaka.

Czytaj dalej na dole strony...

Uczulenie na gluten u psa ­– objawy

Nietolerancja glutenu u psa zwykle nie objawia się wyróżniająco, ciężko odróżnić ją od innych problemów gastrycznych. Do najczęstszych symptomów choroby należą:

  • brak apetytu,
  • wymioty,
  • przewlekłe biegunki,
  • problemy z sierścią i spadek masy ciała,
  • uporczywy świąd i zmiany zapalne na skórze.

Karmy bezglutenowe dla psów

Receptury karm bezglutenowych są tak skomponowane, by minimalizować ryzyko wystąpienia dolegliwości trawiennych. Nie uwzględniają zbóż zawierających gluten. Zamiast nich stosuje się m.in. ryż, kukurydzę, grykę, soję, proso, komosę ryżową czy ziemniaki.

Dodatkowo karmy bezglutenowe dla psów często wzbogacane są składnikami wpływającymi korzystnie na apetyt, stan skóry i sierści oraz przewód pokarmowy. Pomaga to ograniczyć przykre objawy związane z nadwrażliwością pokarmową u czwornonogów. Pokarmów gluten-free dla psów warto szukać wśród karm hipoalergicznych lub karm bezzbożowych, przeznaczonych dla czworonogów ze specjalnymi potrzebami żywieniowymi.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Opinie o Psokoty.pl na Opineo.pl
Sklep internetowy Shoper.pl